Koncert punkových kapelek Konec Konců, NSOS a Komplex Oidipus

20. 3. 2009

Křest CD D-emo 2009 kapely Konec Konců

proběhne ve čtvrtek 23.4. 2009 v pražském Futuru.  

 

Upoutávka na koncert

 

Konec Konců

Kapela Konec Konců hraje česky zpívaný punk rock s vokály a energickým přednesem na podiu. Vzniká ve čtyřčlenné sestavě v pražské hospodě v listopadu 2003a zkouší ve zkušebně jednu písničku dokola, dokud jí nezahraje celou. Od jara 2004 začíná aktivně koncertovat a nahrává i pár živáků.

V zimě 2005 vzniká po úmorném boji CD "Řekneme Vám, až budem snít, co není a co nemá být".

Po tvůrčích neshodách se kapela na čas rozpadá. Sewa a Toník se však po několika měsících rozhodují pokračovat dál. Kapela přijímá nového člena, kytaristu a zpěváka "Fífáka". Ten se bez problému naučí celou desku během týdne a navíc přinese do stylu kapely melodičtější směr.

V roce 2007 vyráží Konec Konců do studia a natáčí "EP 2007", které je volně ke stažení na stránkách: http://rapidshare.com/files/129970239/KONEC_KONC__366__EP_2007.rar.

Za dobu své existence mají za sebou Konec Konců něco okolo 150 koncertů po celé ČR i na Slovensku a to po boku kapel jako jsou:

Jaksi Taksi , Totální Nasazení, Rybičky 48, Zpraku!, NSOS, The Exploited, Zona A, Houba, Wohnout, Tleskač, Visací Zámek, Selfish, ZakázanÝ ovoce, Punk Floid atd.

Poslední deska s názvem D-emo 2009 vychází 1.1.2009 pod vydavatelstvím Leviathan Music a bude pokřtěna 23.4.2009 v pražském Futuru, kde by měl být promítnut i klip k písni Chtivá.

                                     

NSOS či N٭S٭O٭S

Na jaře roku 2000 se díky snaze pár lidí na gymnáziu v Přerově dává dohromady první sestava tehdy grunge kapely Priceless advice. Kapela později objevuje kouzlo neopunku a rozhodne se tedy změnit styl. První koncerty odehrává na sk8tových závodech nebo oslavách narozenin. Takto NSOS přežívá až do roku 2004, kdy do kapely přichází na místo basáka přerovská legenda Martin Cágo Cagaš. Kapela začíná pracovat na novém materiálu, objevují se nabídky na první koncerty.

V roce 2005 kapela pravidelně koncertuje a plánuje natočení CD. DEMO snímek nakonec vychází v létě 2006. Kapela koncertuje v klubech i na festivalech, odjede také úspěšně moravskou část turné kapely CLOU k albu Postcards a na jaře 2007 nahrává ve studiu ve Slavičíně SPLIT CD s punkrockovou kapelou PUNKHART. CD vychází na podzim 2007 u Cecek Records.

 

Komplex Oidipus

Komplex Oidipus vzniká v září roku 2007 spojením nejvytrvalejších členů z různých rozpadlých kapel.

První koncert se tak datuje až k 21. březnu v Horních Bučicích. V dalším měsíci kapela usilovně pracuje na nahrávání CD, jakožto na svém prvním počinu. Deska nese název Slzy Karamelu a její křest probíhá 19.4.2008 v Ledči nad Sázavou. Křest desky se stane prvním velkým úspěchem kapely, když se návštěvnost vyšplhá přes hranici 400 lidí.

Po tomto úspěchu začíná Komplex Oidipus pravidelně koncertovat a dostávat se do podvědomí lidí. V současné době se kapela chystá nahrát singl a následné natočit klip.