BLUESBERG

Kapela vznikla v Olomouci koncem roku 2000. A takto svými vlastními slovy popisují historii její členové: "Hned na začátku jsme si řekli, že budeme hrát jenom svoje věci a že budeme zpívat jenom česky, což bylo a stále je pro hodně lidí u české bluesové kapely mírně řečeno překvapivé. Zprvu nebylo snadné se prosadit u pořadatelů i posluchačů s vlastní tvorbou, protože všichni čekají obvyklé bluesové standarty. Dnes už je ale naše zásada pro nás výhodou.

V roce 2003 jsme byli poprvé pozváni na festival Blues Aperitiv v Šumperku, který je každoroční přehlídkou nadějných českých , slovenských a polských skupin.

Od původního spíše komorního pojetí jsme se časem posunuli po několika personálních změnách k říznějšímu hudebnímu stylu. Kromě častého koncertování po klubech i festivalech jsme zatím vydali ve vlastní režii následující cédéčka: v roce 2003 studiovou nahrávku "Blues hanácké delty", v roce 2004 "Live in Tibet" natočené živě v olomouckém Jazz Tibet Clubu a v roce 2005 opět studiové CD "Na staré škole". Také zásluhou ohlasu hudební kritiky i pořadatelů na toto album si naše kapela v roce 2005 zahrála hned na dvou významných festivalech, a to na květnovém Nonstop Blues 2005 v Mostě a již podruhé na Blues Aperitiv 2005. Z dalších významných vystoupení to pak byly především dva společné koncerty se skupinou vynikajícího slovenského kytaristy René Lacka ve Velkém Újezdě a v Blue-s klubu v Jeseníku, kde jsme společně uspořádali akci "Silvestrovská bluesová noc".

V červnu 2006 jsme byli opět pozváni na festival Blues Aperitiv 2006, kde jsme obdrželi cenu diváků a díky tomu jsme si zahráli na 11. ročníku Blues Alive 2006 v Šumperku. Těsně před tím jsme pokřtili v Jazz Tibet Clubu Olomouc v listopadu 2006 naše nové studiové album "Poslední putyka".

Doposud máme za sebou přes 100 odehraných koncertů a více než 1200 prodaných CD nosičů."

V prosinci 2008 vychází na značce Leviathan Music jejich čtvrté album Meleme pantem. 

Vydaná alba: