KARAKUM

Skupinu KARAKUM založil v červnu roku 1993 kytarista Mirek Ondráček. Nástrojové obsazení bylo dvě kytary, klávesy, basa a bicí. Většinu písní zpíval klávesák, zbytek jeden z kytaristů. Převážná část repertoáru byla hned od vzniku kapely vlastní a tvorba byla určena pro taneční zábavy. I přes neustálé změny v sestavě a to hlavně na postu baskytary, kapela do konce roku 1996 odehrála několik desítek vystoupení. V lednu roku 1997 došlo málem k rozpadu kapely. Zůstal jen bubeník Milan Munduch a kytarista Mirek Ondráček. Společně začali pracovat na nových písních. Karakum opouští tzv. tancovačkový bigbít a vydávají se na cestu zvanou HEAVY METAL!

Zbývalo jen najít baskytaristu. Tento post se podařilo obsadit v dubnu téhož roku, tehdy mladičkým sedmnáctiletým Jakubem Kittlerem. V této sestavě vznikl asi půlhodinový program a Karakum ještě v témže roce odehráli několik vystoupení. Postupně přibývaly další písně a na jaře roku 1998 má koncertní program Karakum jedenapůlhodinovou podobu. O rok později Karakum většinu svých vystoupení nahrávají a výběrem těch nejlepších vzniká v listopadu 1999 první CD. Živák pod názvem "Nekončící sen". Skupina vystupuje převážně na různých festivalech a motosrazech.

V listopadu 2001 získávají Karakum novou zkušenost. Vydávají se do studia a daří se jim nahrát demo obsahující tři písně a to Třináctý Válečník, Nekončící sen a Poselství. 16. listopadu 2002 kapela oslavila koncertem v Lukách nad Jihlavou, což je domácí prostředí, 5 let ve stejné sestavě. V následujícím roce kapela poměrně úspěšně koncertuje. Na některých vystoupeních se objevuje jako host zpěvačka Lenka Nováková. Koncem roku začínají přípravy na natáčení CD. V lednu roku 2004 probíhá nahrávání. Po ukončení nahrávek odchází po dřívější dohodě baskytarista Jakub Kittler. Na jeho místo přichází Jirka Vlach. Křest ohněm zažívá začátkem dubna při koncertě v Jeseníku. V té době také končí práce na CD, jenž dostalo název "Souhvězdí Draka". Křest CD proběhl 5. června v Lukách nad Jihlavou.

V roce 2005 se nedaří příliš koncertovat. O to úspěšnější je rok 2006. Ohlasy na vystoupení jsou velmi kladné, daří se prodávat CD. Do kapely se vrací pohoda a 19.května 2006 poprvé v historii Karakum hrají mimo Českou republiku a to na motosraze v polské Nyse. Na konci roku při vystoupeních v Brtnici a Kutné Hoře se objevil jako host na postu sólového zpěváka Zbyněk Dvořák a to v písních Nespoutaní, Vládne nám a Poselství. Jak Karakum tak i Zbyněk jsou s vystoupeními spokojeni a připravují pro následující rok další spolupráci .

Rok 2007 hodnotí zakládající členové Mirek a Milan (a nejen oni) jako nejlepší rok za celou dobu trvání kapely. I přesto,že několik domluvených vystoupení bylo z různých důvodů zrušeno,spolupráce s hostujícím zpěvákem Zbyňkem Dvořákem se ukazuje po celý rok jako krok tím správným směrem. Za velký úspěch kluci považují i natočení prvního videoklipu kapely. Na konci úspěšného roku kapelu bohužel opouští baskytarista Jirka Vlach.

V roce 2009 vychází na značce Leviathan Music CD Páni draků.

Vydaná alba:

Ukázky:

Ukázka - Legendy (videoklip) Legendy (videoklip)

Interpret: Karakum

Datum: 6. 2. 2011

Druh: videoklip

Formát: *.wmv

Velikost: 34596 kB

Ukázka - Nespoutaní (videoklip) Nespoutaní (videoklip)

Interpret: Karakum

Datum: 30. 7. 2010

Druh: videoklip

Formát: *.wmv

Velikost: 21564 kB

Ukázka - Legendy Legendy

Interpret: Karakum

Datum: 28. 7. 2010

Druh: audio

Formát: *.mp3

Velikost: 6290 kB

Ukázka - KARAKUM - Legendy - LIVE - Futurum (2009) KARAKUM - Legendy - LIVE - Futurum (2009)

Interpret: KARAKUM

Datum: 3. 3. 2010

Druh: záznam koncertu

Formát: *.wmv

Velikost: 16278 kB