NECNON MORTUSS

Píše se rok 2007... Jednoho dne za sychravého podzimního počasí se v hospodě setkali Luban s Adamem a pili pivo... Oba měli zálibu v metalu a v pivu... Luban měl pár měsíců kytaru a Adam delší dobu basu a tak si řekli, že by si mohli někdy zahrát... Výsledek toho byl, že založili Necnon mortuss a vzali zpěváka Tomáše... Všem se nejvíce líbil black metal a death metal. Silný vztah k těmto žánrům rozhodl co se bude hrát...

Těžké začátky:

Nebyla zkušebna a tak se párkrát zkoušelo u Lubana doma:-). Zkušebna se hledala asi 3 měsíce a nakonec se našla v Kojeticích za příjemný peníz. Poté se Adam rozhodl, že se naučí na bicí a sehnal si tedy bicí. Pak tím pádem chyběla basa, zeptali jsme se Davida jestli nechce hrát na basu a on souhlasil. Důležité je to, že nikdo předtím na nástroj nehrál, všichni se to učili až po založení kapely...Takže začátky byly opravdu těžké, hodně o nervech a o vůli. Adam přibral Jirku jako 2. zpěváka a tak se začalo tak nějak pravidelně zkoušet. Po prvních rozbrojích a odchodu Adama a Jirky se hledal bicák a kapela měla asi měsíční pauzu. Nakonec šel za bicí David s tím, že basa je pro nás méně důležitá a spíš seženeme basáka než bicáka. Takže se jelo napůl od začátku. Byli jsme 3 a hledali další 2. Potom se objevil Kuba a stal se naším basákem. Neuměl vůbec nic. Nějakou dobu byl v kapele s tím, že nás dožene, ale nakonec zase nic...Mezitím probíhalo velké zlepšování tří stálých členů. Stav byl takový, že se opět hledal basák a 2.kytarista. V únoru 2009 přišel velice snaživý a šikovný kytarista Mirek. Vše vypadalo dobře a dalo by se říct, že už nás nic neohrozí (basák sice neni, ale s dvěma kytarama si prozatím vystačíme)

Pokročilý stav hodný koncertování:

Následoval sled několika koncertů a přitom se stále hledal basák. Téměř všechny koncerty jsme pořádali my a většinou byly velice povedené (z odezvy posluchačů). Mezitím jsme přišli o zkušebnu, kterou jsme si vybavili na vlastní náklady - díru po granátu jsme asi půl roku zlepšovali a nakonec zdokonalili na velice dobrou zkušebnu s perfektníma akustickýma podmínkama. Tahle rána bolela asi nejvíc. Takže jsme měli zase hovno. Potom se sehnala další zkušebna a sehnala se i basačka Eliška, která se postupně učí skladby...Eliška na basu předtím také nehrála, uměla něco základů na kytaru.

Rok 2010

Kapela pořádá více a více koncertů a zve si různé i veliké kapely na tyto koncerty. Je také zvaná na různé akce. Po neshodách odchází druhý kytarista Mirek a na jeho post přichází Tomáš. Tomáš se pouze ohřál a odešel. Potom padlo rozhodnutí zkusit hrát bez další osoby, tedy pouze s jednou kytarou. Vše vypadalo dobře, více a více koncertů, více a více vylepšení, natočení 8mi skladeb. Vypadalo to, že tuto smečku nemůže nic porazit až tragicky zemřel náš Tomáš - zpěvák :-(

Zde není co dodat, byl to hlavně náš kamarád :-(...Každopádně i přes tuto smutnou událost je to náš člen a my s ním budeme hrát dál...

Následovalo koncertování bez zpěvu na počest Toma. Po několika měsících jsme si řekli, že je čas začít hledat nového zpěváka. Přišel nápad udělat experiment - na pohled jemnou slečnu naučit blinkat a k ní do dua dát zaběhlého zpěváka. Tento experiment se vydařil, na kapelu svítí nové světlo a dostává se jí zajímavých nabídek.

Rok 2011

Vydáváme naše 1.cd, kde jsou skladby, které jsme stačili nahrát s Tomášem. Album se jmenuje IN MEMORIAM, znamená to předání ceny zesnulému. Koncem ledna odchází pouze ohřátá zpěvačka Zdeňka v den koncertu v Kostelci nad Labem, kde nám policie přerušila produkci a v poutech odvedla provozního.

      Postupně vyvěrají na povrch nové skladby s úplně jiným nádechem. Kapela se začíná zúčastňovat open air festivalů a je spíše zvána od ostatních na rozdíl od minulosti. Za zmínku stojí námi pořádaný festival napůl s Jakubem Lejskem - Kostelecký randál, kde přišlo podpořit kapely necelých 400 lidí.

Rok 2012

    Na podzim kapela plánuje vydání nového alba na labelu Leviathan Music.

Vydaná alba: