PATIENT PACIENT

Patient Pacient je skupina z Brandýsa nad Labem, založená v létě 2017 Karlem Novým (zpěv, klávesy) a Štěpánem "Herodem" Herynkem (kytara). K nim se brzy přidávají Ondřej Papežík (bicí) a Jan Hruška (baskytara), kteří dávají dohromady zakládající sestavu kapely. Ta funguje v tomto složení do roku 2020, kdy Jan Hruška odchází a na jeho místo nastupuje Tomáš Kolman. 

"Pacienti" si do společné tvorby přinášejí různou hudební inspiraci od funky až po trash metal, shodují se však primárně na muzice, která se odkazuje k hard rocku, blues rocku a art rocku sedmdesátých let, a kterou lze s trochou nadsázky dnes již nazvat rockem "klasickým". :-) 

Členové kapely dodávají: "Je nám mezi 20 a 30 roky a jsme pestrá pouliční směska, počínaje knihomoly, karetními hráči a zastydlými fanoušky fantasy až po milovníky skateboardingu, snowboardingu a sdíleného tuzemáku ve 2l PETce během horského čundru. To, co máme společného, je - vedle syndromu sexuálně nevybouřených postadolescentů hledajících smysl lidské existence v díle Monty Python Circus - náš zápal pro muziku, která nakopává hýždě, a kterou se chceme zkrátka bavit bez ohledu na to, že zkoušíme ve sklepě a že vedle nás existuje cosi jako aktuální hudební mainstream. Make love, not more!!! :-)"

V roce 2021 vydala na značce Leviathan Music své první dlouhohrající album s názvem Too Simple To Behave Reasonably.

Vydaná alba: