Nová recenze na kompilaci ČERSTVÁ KREV

9. 9. 2014

V těle zprávy naleznete odkaz na novou recenzi kompilace, kterou jsme vydali v loňském roce.

Odkaz na recenzi: http://radiobrod.cz/recenze/1625-v-a-cerstva-krev

 

Zde je přepis recenze:

V/A - Čerstvá krev CD 2013 (Leviathan Music)

Čerstvá krev je kompilace mladých a nových rockových a metalových kapel z českých a slovenských luhů a hájů. Tyhle placky vítám s otevřenou náručí – mám možnost poznat kapely, na které bych třeba jinak při dnešním množství muziky všude kolem prostě nenarazil.

Jako první jsou zastoupení Fearsome z Olomouce. A vida, hned objev. Tahle smečka drtí, jak sama uvádí heavycore s různými metalovými prvky. Mimořádně nápaditá muzika, která mě opravdu zaujala. Střídání melodického hlasu a bowlingu, vyhrávky. Jenom snad jednu věc bych přivítal a to je čeština. Ale to je jen můj názor a týká se v podstatě všech kapel na výběru zastoupených, které zpívají anglicky. Mám prostě radši Češtinu, zahraniční konkurence je tvrdá a pro mě je to v podstatě důvod, proč si takovou kapelu poslechnu a případně podpořím zakoupením nosiče namísto slavnějších zahraničních kolegů. Samozřejmě tento můj názor neplatí v případě velkých ambic kapel hrát a případně vydávat v zahraničí. Je to námět na diskusi, které se rozhodně nebráním.

Druzí Karakum jsou už ostřílení válečníci z Jihlavy. Dvacet let existence je znát, sehraná parta, která si svůj heavy metal s melodickými vyhrávkami hrne s grácií. V rámci stylu rozhodně nepohrdnu a rád se zajdu podívat. A vida skvělý text v Češtině.

Třetí Fall A Prey jsou thrashmetalová mašina, která hraje od roku 2007 a tudíž už ví zač je toho loket. Znám jejich první album Atheist a po poslechu této nové skladby musím konstatovat, že udělali zase krok kupředu. V rámci stylu úplně v pohodě a těším se na novou placku!

Čtvrtá kapela Abnormal Band z Prahy. Hardrocková formace s přesahy do heavy metalu s českými texty. Do klubu nebo na zábavu bych na ně klidně vyrazil.

Denoisum těžko hodnotit podle jednoho songu. Crossover mix vycházející z nu-metalu, absorbující do sebe i hardcore plus různé elektronické experimenty. Kombinací dubstepu asi budou nejvíc evokovat novější tvorbu Korn. Hodně inovativní kapela, hledající a stále objevující nová a nová zákoutí a kombinace. Z celého výběru určitě nejvíce progresivní, z různých fůzí s elektronikou může i v budoucnu vzniknout ledacos zajímavého.

Cybernetic Spider se po pauze vrací na scénu a připravuje album, na které ovšem dle informací zařadí skladby z prvního období kapely. Opět těžko hodnotit z poslechu jedné skladby, hard rock s českými texty, určitě přineseme recenzi na celé album.

Slovenští King a jejich progresívní heavy/death metal. Líbí a hned si píšu o album Libertarian, které neznám a o kterém rádi budeme referovat. Jedna skladba na výběru solidní vypalovačka.

Seventh Weapon taktéž ze Slovenska, konkrétně z Považské Bystrice. Mladíci mezi 16-18 lety drtí rock n roll 60 a 70 tkového střihu. Pánové super – pošlete album Opium a koukejte přijet na západ Čech!!! Kdo se rád přenese někam do 69týho roku, vřele doporučuji k poslechu! Víc k jednomu songu taky těžko napíšu, prostě to jde od srdce a z duše jak píšou a já vám to věřím.

Necnon Mortuss tak tahle kapela jak píše vydala v roce 2012 album Likvidace ( opět rád si poslechnu a napíšeme o ní víc ) a jak sama píše zpracovává témata, kdy poukazuje na přístup člověka k naší budoucnosti a vůbec existenci a předpokládám se tu objeví i téma ekologie. To mi mluví z duše, jsem rád, že se další kapela zabývá těmito tématy. Po hudební stránce slušný death grind, je vidět, že si členové kapely rádi poslechnou i nějaký ten crust. Jo super opět v rámci žánru dost dobrý!

Letmein je na tomto výběru zástupcem alternativy, takže pokud posloucháte kapely jako Už jsme doma, je tohle kapela právě pro vás. Až natočíte album, sem s ním, moc rádi si poslechneme a zrecenzujeme. Z jedné písně možno usoudit, že jste fakt dobří.

Old a jejich MUDR. Řezník. Pánové udělali jste mi radost, že zpíváte v češtině! Lahůdka, kdo má rád agresivní thrashing, tak ten si přijde na svoje. Video nápaditý , jen tak dál a čekám na album!

Proč ne z Mladoboleslavska a Nymburska ještě vlastní album taky nemají. Tahle banda hraje už šest let a z jejich písničky je to znát i když píšou, že se vlastní tvorbě věnují teprve rok. Bigbítová kapela v tom nejlepším slova smyslu, zde zastoupená skladba v pomalejším tempu. Tady můžu napsat jenom jedno – skládejte dál a nahrajte album. Máte na to!

No a výběrovku uzavírá partička No Misery Left – projekt dvou borců z Prahy. Tady máme co do činění s  hudbou – screamo post rockovými experimenty . Tady už podle jedné skladby tvorbu kapely odhadnout vůbec nelze. Z poslechu této jedné skladby na výběrovce mám pocit dobrý, i tady bych si rád poslechl případně celou desku.

Celý výběr jsem si poslechl opravdu s chutí, rád jsem ochutnal čerstvou krev z česko-slovenských luhů a hájů. Stylově různorodé a do budoucna dávající příslib. Od drtivé většiny kapel bych si rád poslechl celou desku a udělal ucelenější obrázek o tvorbě. Obstarání výběru můžu vřele doporučit k poslechu.