THE WILDEST DREAMS

The Wildest Dreams je debutové album kapely Heavy Passion, natočené během jejího prvního ročníku živého hraní. Kapela zvolila netradiční pojetí stylem koncepčního alba postaveného na hororové atmosféře. Tato deska vypráví příběh mladíka od dětství trpícího problémy se spaním jako následek výchovy, kdy jej rodiče přesvědčili o tom, že démoni sbírají děti, které o půlnoci nespí. Od té doby zápasí nejen s neklidným a často přerušovaným spánkem, ale také nespavostí, nočními můrami a halucinacemi. Toto album se skládá ze dvou odlišných stran na připomínku zlatých časů gramofonových desek. Strana A tak pojednává o našem mladíkovi snažícím se usnout, o jeho snech, nočních můrách, hodinách bezcílného civění do zdi a vzpomínkách na dětství. Album pak díky jemné instrumentální skladbě coby symbolu klidného spánku pokračuje stranou B popisující jeho současný noční život – prohýřených nocích v klubech a hledání ideální partnerky. Ve finále pozná že není všechno zlato co se třpytí a že hledá něco co vlastně nikdy neexistovalo. Nebo snad ano? Záleží na úhlu pohledu...

 

Heavy passion - the wildest dreams

 

Tracklist:

1. Follow Your Dreams (4:22)

2. The Prophet´s Song (3:58)

3. The Spellcaster (4:04)

4. Insomnia (6:04)

5. Waltz of Insanity (1:15)

6. City Jungle (3:55)

7. Passion comes from the North (3:22)

8. Rock You Hard (4:28)

9. Death in the Skirt (3:07)

 

 

 

[Strana Snů]

První stranu zahajuje skladba Follow Your Dreams prezentující monolog mladíkova vnitřního démona o jeho závislosti na snech o ideálním světě, který si sám pro sebe vytvořil a o jeho snaze vyhýbat se opravdovému životu. To jej nakonec přivede k poznání, že dokud tráví svůj čas sněním, ztrácí svůj opravdový život.

Druhá skladba nese hrdý název The Prophet Song a je to první sen odehrávající se ve dvou historických dobách. Základní příběh probíhá ve starověku a popisuje situaci vystrašeného národa před zkázou lidstva. Avšak navzdory apokalyptickému příběhu připomíná druhou světovou válku, německou invazi a zrádce prodávající své bližní. (Především ale kapela nechce, aby mladá generace zapomínala na lekce, které historie udělila starému kontinentu.)

“It is raining flames. The Earth is shaking. Horsemen coming to rule!

Some men betrayed their own ideals and sold their friends. So cruel!”

Třetí song v pořadí je mládencův druhý sen s názvem The Spellcaster. Vypráví o bájném mágovi, který ovládá lidskou touhu a chtíč a stává se tak motorem jeho snah dosáhnout cíle. Nakonec zjistí, že tento bájný čaroděj žije pouze v jeho hlavě.

“All that your lust made you so blind

find that Spellcaster inside your mind”

Po dvou snech je náš hrdina dezorientovaný a nemůže znovu usnout. Zatímco zápasí se svým prokletím jménem Insomnia, vzpomíná na časy kdy mu bylo osm let a bál se zvuku dědečkových prastarých hodin a všech děsivých zvuků které dům vydával, stejně jako pověstí o démonech odnášejících do pekla děti, které nespí. Tato píseň obsahuje varování: Chyby ve výchově mohou vaše dítě poznamenat trvale.

“Hour-hands met at number twelve and the clock started to play

symphony of frightened child souls thinking in hell they will stay”

Obě strany spojuje instrumentální dílo Waltz Of Insanity představující vytoužený spánek bez zlých snů.

 

[Strana nočního života]

Stranu B otevírá party song City Jungle, který je o šťastných chvilkách kdy jedete do klubu si užít večer. Koneckonců ten lev salónů občas dříme v každém z nás. Že?

“You are at the club leaving your car

chicks all around and music loud

hear that guitar - listen to our band!

because every tiger rocks till the end!”

U nočního podniku si náš mladík uvědomí jakou ženu vlastně hledá. A protože skladba Passion Comes From The North velí směr sever, je víc než jasné že bude hledat světlovlasou dračici s hříšnou duší. V této písni lze najít i jeden fonetický vtípek, který zatím neprozradíme abychom Vám nekazili zábavu s hledáním. Je to tak trochu hra na schovávanou. V refrénu se také objeví název desky.

“Passion comes from the North! That is the way we should go...

Passion comes from the North! To lands of everlasting snow...

Passion comes from the North! Across the mountains, sailed the seas...

Passion comes from the North! To fulfill our wildest dreams...”

Když už si náš hrdina našel ženu svých snů, snaží se na ni zapůsobit svým smyslem pro humor - skladbou procpanou dvojsmysly Rock You Hard. Ta je o čisté radosti ze života. Koneckonců žijeme jenom jednou.

“See that young lady jumping at the stage

notice she is going crazy like no-one else her age

looking so sweet but she likes it hard

under her t-shirt you will find a metalheart!” Někdy ovšem narazíme na někoho kdo z nás saje energii, duši a vlastně i život. Dokonce i ty vysněné protějšky to občas dělají a my s tím neuděláme vůbec nic. To je případ i mladíkovy vysněné partnerky, kterou nazve Death In The Skirt - Smrt v sukni je v tomto případě trefný symbol, neboť on sám zároveň nedokáže žít s ní a už vůbec ne bez ní. Dochází tak k myšlence, že už žije pouze pro ni a všichni ostatní jej považují za mrtvého.

“And everytime I close my eyes I see your face

whispering to me my time has come.

You want me to leave without saying goodbye

even though there are things I have not done...”

Tato skladba uzavírá album slovy: “Now goodbye everybody! I breathed my last and now I am dead...” která se dají chápat tak, že se dotyčná žena ukončila jeho život, aby se pro něj stala celým jeho světem. Ačkoli toto album začíná hororovým nádechem, současně obsahuje i radost ze života a jeho sdělení je jasné: Užívejte si život! Je to jediný, který máte...

 

Album The Wildest Dreams (2012) bylo natočeno ve studiu Rooftop v Praze. Producentem a mistrem zvuku je Ondřej Žatkuliak. Hudbu a texty napsal Jan Tesař vyjma skladeb Death In The Skirt (hudbu napsali Jan Tesař, Martin Kozl and Dominik Dřížďal) a Waltz Of Insanity. (hudbu napsali Jan Tesař, Martin Kozl, Dominik Dřížďal a Ondřej Žatkuliak) Autorkou přebalu desky je Lenka Vávrová, fotografie poskytli Martin Janousek a Vojtěch Karvánek ze serveru mimovoice.com. Design bookletu sestavil Martin Tůma.